top of page

"W sieci natrętnych myśli" - podstawy ACT

Jaki wpływ na nas mają nasze myśli i emocje? Czy można sobie z nimi „radzić“? Jeżeli tak - w jaki sposób? Jeżeli interesuje Was Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT), ale nie macie pomysłu jak zacząć - to jest książka, która Wam pomoże. Jeden z twórców tego nurtu opisuje w bardzo przystępny (i praktyczny - jak cały ACT) sposób podstawowe mechanizmy tego treningu / terapii.


 

Możesz sobie wszystko dokładnie zaplanować. Możesz wziąć pod uwagę każdy możliwy scenariusz. Możesz zabezpieczyć się na wszelki możliwy wypadek. Jednak nic nie uchroni cię przed faktem, że czasami sprawy przybierają naprawdę zły obrót i zdarzają się rzeczy, na które zupełnie nie jesteś przygotowany. Co to oznacza? Jak wtedy reagujesz?

Przyjmujesz życie takim jakim jest i ze stoickim spokojem akceptujesz fakt, że wszystko może się zdarzyć? Dla wielu z nas odpowiedź jest zupełnie inna. Martwimy się. Boimy. Panikujemy. Rozpamiętujemy przeszłość. Próbujemy stłamsić w sobie ten lęk, który zupełnie nie chce dać się zagłuszyć. Zamiast skupić się na byciu „tu i teraz” wybiegamy w przyszłość lub rozkładamy na czynniki pierwsze to, co się już wydarzyło. Ostatecznie to nie my mamy lęki. To one mają nas.


Dzięki lekturze dowiesz się, jak:

zrobić porządek we własnej głowie,zaakceptować i zrozumieć swoje uczucia,pokonać przeszkody, które podsuwa ci mózg,uwolnić się od hamującego lęku.

To książka nie tylko o lęku i jego roli w naszym życiu. To wyjątkowa książka o drodze ku wolności od ograniczeń, jakie on nam narzuca.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Autor: Troy Dufrene, Kelly G. Wilson

Tytuł: W sieci natrętnych myśli. Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page