top of page

MINDFULNESS DLA SPORTOWCÓW

Dzięki treningowy MMTS dla sportowców nauczysz się lepiej tolerować sportowy stres oraz być w pełni skupionym na tym, co robisz bez rozpraszających myśli.

mindfulness dla sportowcow.jpg

Dla sportowców, nie tylko wyczynowych

BIORĄC UDZIAŁ W TRENINGU MMTS DLA SPORTOWCÓW, NAUCZYSZ SIĘ

trening uwaznosci dla sportowcow.jpg

Trening MMTS Athlete

GRUPOWY TRENING UWAŻNOŚCI DLA SPORTOWCÓW

Zapraszam Cię na 6-tygodniowy kurs uważności w sporcie oparty na metodach MMTS oraz Mindful Athlete.

Forma szkolenia to: 6 spotkań x 1 godzina

Dzięki treningowi rozwiniesz takie umiejętności jak: zachowanie równowagi emocjonalnej, skupienie uwagi i zdolności adaptacyjne podczas treningu oraz zawodów

Trening MMTS Athlete

4 OBSZARY TRENINGU

MMTS Athlete

MODUŁY

Kurs MBCT wspiera następujące umiejętności:

1. Wprowadzenie do uważności. Krótkie wprowadzenie do self-compassion

2. Tolerowanie sportowego stresu.

3. Koncentracja. Radzenie sobie z rozproszeniem uwagi.

4. Współczucie dla siebie i innych. Uważność w trudnych momentach.

5. Samoregulacja - wartości sportowe i świadomość ciała wspierające w osiąganiu wyników.

6. Przygotowanie do adaptacji i regulacji wydajności.

Mindfulness w literaturze

WSCHODNIE I ZACHODNIE PODEJŚCIE DO UWAŻNOŚCI

Literatura dotycząca uważności została zdominowana przez dwie wiodące szkoły: jedną rozwiniętą przez Jona Kabat-Zinna, która czerpie z buddyjskich praktyk medytacyjnych i jest często określana jako „wschodnie“ podejście do uważności, a drugą opracowaną m.in. przez prof. Ellen Langer, która jest często określana jako „zachodnie“ podejście do uważności.

PRZYKŁAD

Sportowcy mogą przeżywać silny, destrukcyjny lęk przed zawodami. Zamiast stosować techniki unikowe, które prowadzić będą do braku koncentracji na nadchodzącym wyzwaniu, mogą zmienić perspektywę, zauważyć swój lęk i zaakceptować go z otwartością. Korzystając z technik akceptacji, mindfulness i compassion, sportowcy mogą jednocześnie w pełni skupić swoją uwagę na wykonywanym zadaniu. Wyzwanie polega na tym, że niektórzy sportowcy (a nawet część psychologów sportowych) uważają, że optymalne wyniki można osiągnąć tylko przy względnym braku silnych emocji. Interwencje oparte na uważności i akceptacji wykorzystują różne strategie nie w celu odwrócenia uwagi od bodźców generujących emocje, ale w celu zwiększenia uwagi związanej z zadaniem podczas doświadczania emocji.

Zapraszam do współpracy

ZAREZERWUJ MIEJSCE NA TRENINGU

Jeśli chcesz wziąć udział w treningu Midfulness dla sportowców (MMTS) lub po prostu dowiedzieć się o nim więcej, wypełnij formularz. Skontaktuję się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach. Informacje o aktualnie rozpoczynających się treningach MMTS, znajdziesz tutaj.

Dziękuję za wiadomość.

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Operatorem serwisu oraz administratorem danych osobowych jest: MN Consulting Marcin Nowacki we Wrocławiu

Rezerwacja treningu MMTS

DANE KONTAKTOWE

+48 791 999 909

W Przestrzeni - Instytut Rozwoju

Plac Solny 16 (budynek Starej Giełdy)

pokój 506 (V piętro)

bottom of page