top of page

"Przestępstwo" - prawo i psychologia

"Nikt nie jest na tyle obiektywny, by zawsze odróżnił domysły od rzeczy dowiedzionych. Sądząc, że coś wiemy, gubimy drogę, a z powrotem znaleźć ją wcale niełatwo".


Prawo i psychologia. Opowiadania i książki niemieckiego adwokata imponują, poruszają, wzruszają i skłaniają do myślenia. W bardzo oszczędnej formie. Każde słowo ma swoje miejsce. Polecam także kolejny tom pt. "Wina" oraz powieść "Sprawa Colliniego".


 

"Przestępstwo" Ferdinanda von Schiracha to jedna z najgłośniejszych książek ostatnich lat, sensacyjny bestseller w Niemczech i na świecie. "Rzeczy na ogół nie są proste, a wina to sprawa śliska". Te słowa wuja Ferdinanda von Schiracha, od których nie tylko zaczynał historie z sali sądowej, ale które również uczynił wstępem listu napisanego tuż przed samobójczą śmiercią, mogłyby stać się mottem "Przestępstwa". Bohaterami jedenastu krótkich, precyzyjnych opowiadań są zabójcy, dilerzy, prostytutki i szaleńcy. Kryminalne historie mają formę przypowieści traktujących o kondycji ludzkiej, o cienkiej granicy między wielkością a upadkiem, o względności takich pojęć jak: wina, kara i przestępstwo. Autor pokazuje świat wymykający się jednoznacznym ocenom, zmuszający do weryfikacji niepodważalnych, wydawałoby się, przekonań i sądów.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Autor: Ferdinand von Schirach Tytuł: Przestępstwo Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Księgarnia: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/217857/przestepstwo

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page