top of page

"Czasem czuły czasem barbarzyńca" - przewodnik po męskości

Obowiązkowa lektura dla każdego faceta (uwaga - dla kobiety również!). „Męski“ język, osadzenie w psychologii Gestalt. Spójna konstrukcja i dużo rozsądnych wyjaśnień dotyczących naszej (facetów) konstrukcji. Pozycja obowiązkowa na półce.


 

Przewodnik po męskości - pisany przez mężczyzn dla mężczyzn.

Kim jest współczesny mężczyzna, a kim chciałby być? Jak postrzegają samych siebie, a jak widzą ich kobiety? Jaki wpływ na bycie mężczyzną mają ojcowie, a jaki matki? Co znaczy być "wyraźnym" mężczyzną? Czym jest "długa, ciemna noc penisa"? Co kryje się za ucieczką w pracę, a co za podniesieniem ręki na partnerkę?

Tomasz Kwaśniewski - reporter "Dużego Formatu", autor "Dziennika ciężarowca" i "Dziennika taty" i Jacek Masłowski - psychoterapeuta, coach, jeden z założycieli Fundacji Masculinum rozmawiają o tym jak być mężczyzną w naszych czasach: o ojcu, o miłości, o dojrzewaniu, o seksie, rodzicielstwie, pracy, zdrowiu. Ta szczera - chwilami boleśnie – męska rozmowa zaskakuje, bulwersuje i obala stereotypy - zdziwi mężczyzn, oburzy kobiety, a wszystkich razem z całą pewnością poruszy.

"To książka- wiwisekcja podwójna… osobista i intymna, a jednak wciąż męska. Obnażająca korzenie patriarchalnego myślenia o męskości, wyłaniająca obraz współczesnych "czułych barbarzyńców". Jest jak podsłuchiwanie kolegów w prywatnej rozmowie. Nie musimy się ze wszystkim zgadzać, wystarczy nie oceniać, nie kwestionować – tylko posłuchać, co ich obchodzi. A potem się zadumać i postawić sobie parę ważnych pytań." Alicja Długołęcka

"Szczera, dosadna, nie unikająca kontrowersji  rozmowa dwóch wrażliwych i dociekliwych facetów po przejściach o najważniejszych sprawach w życiu chłopców i mężczyzn.

Obowiązująca lektura dla współczesnych facetów w dowolnym wieku a także dla ich matek, ojców i partnerek." Wojciech Eichelberger


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Autor: Tomasz Kwaśniewski, Jacek Masłowski

Tytuł: Czasem czuły, czasem barbarzyńca

Wydawnictwo: Agora

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page